Teisti negalima pasigailėti. Kur padės kablelį Temidė? Ar visuomenė, laukianti teisingumo, jo vėl pasiges? Ar dar kartą išgirsime, kad Lietuvoje vogti apsimoka? Neatsakytų klausimų daug – lauksime atsakymų.

Generolo Vitalijaus Gailiaus vadovaujamai Seimo Antikorupcijos komisijai perdavus informaciją apie buvusio Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) laikinojo vadovo Vaido Pakalkos nusikalstamus faktus, Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas pradėjo bylą dėl Vaido Pakalkos piktnaudžiavimo tarnyba. Vėliau byla perduota Vilniaus apygardos prokuratūrai. Dabar bylą nagrinėja Vilniaus apygardos teismo teisėjas Audrius Cininas. 2016 02 19 posėdyje bus apklausiami liudininkai apie žiniasklaidoje nuskambėjusius Vaido Pakalkos nusikalstamus faktus. Vienas jų, kad Vaidas Pakalka, būdamas NŽT vadovu, 2011 12 30 Lietuvos valstybės vardu pasirašė sutartį gauti iš valstybės 8,3 mln. litų, nuo kurių į Vaido Pakalkos vadovaujamą bendrovę buvo perleista 15 proc. šios sumos – 1,245 mln. litų (apie 360 600 eurų).

Darbiečiams vadovaujant ŽŪM, laikinuoju direktoriumi tapo dabar jau išvarytas Vaidas Pakalka. Jis taip įtiko ŽŪM vadovams, kad „laikinai“ vadovavo daugiau nei metus, nors pagal įstatymus, atlaisvinus NŽT vadovo pareigas, per mėnesį turi būti paskelbtas konkursas. Tik 2014 m. pabaigoje vadove tapo Daiva Gineikaitė, matyt, dar artimesnė Darbo partijai. ŽŪM vadovų favoritai Vaidas Pakalka ir Daiva Gineikaitė neteko minkštos kėdės tik Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų dėka. Vaidas Pakalka teisiamas už sunkų nusikaltimą – piktnaudžiavimą tarnyba (maksimali numatyta bausmė – 7 metai belangės). Daivos Gineikaitės atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo, kurį atlieka STT. Per kelerius Vaido Pakalkos ir Daivos Gineikaitės vadovavimo metus priskaldyta tiek malkų, kad STT agentams teks dar ilgai narplioti galus.

Net didysis kombinatorius Ostapas Benderis galėtų pavydėti alchemijos Žvėryne, kai betono luitui priskirta net 54 arai auksinės valstybinės žemės, ar manipuliacijų su sklypu Konstitucijos pr. 14A, Vilniuje.

Vaidas Pakalka ir Daiva Gineikaitė savo netinkamais veiksmais padarė didžiulę žalą NŽT prestižui, geram vardui, autoritetui, pažemino ir diskreditavo pareigūno vardą, reputaciją. Diskredituota NŽT yra Lietuvos Respublikos valstybės žemės patikėtinis – viena svarbiausių institucijų valstybėje. Tik laikas parodys, ar pavyks atstatyti visuomenės pasitikėjimą diskredituota institucija.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on RedditShare on VKPrint this pageEmail this to someone